Ogromne wyróżnienie dla Włodarczyk i zimny prysznic dla Lewandowskiego

red
Ogromne wyróżnienie dla Włodarczyk i zimny prysznic dla Lewandowskiego Andrzej Szkocki
Anita Włodarczyk zajęła bardzo wysokie 9. miejsce w 59. Ankiecie Polskiej Agencji Prasowej na 10 najlepszych sportowców roku w Europie. W głosowaniu, w którym brali udział dziennikarze sportowi z całej Europy, najlepszy okazał się Cristiano Ronaldo, który został pierwszym piłkarzem triumfującym w tym plebiscycie.

Rok temu pochodząca z Warszawy Włodarczyk zajęła w ankiecie PAP 11. pozycją, dzieląc ją z królem bokserskiej wagi ciężkiej Tyson Furym. W tym roku Polka zdobyła m.in. złoty medal olimpijski i kilkukrotnie poprawiała własny rekord świata w rzucie młotem.

Dopiero 55. pozycję zajął inny warszawski sportowiec Robert Lewandowski. Najlepszy polski piłkarz w minionym roku zdobył m.in. mistrzostwo Niemiec i doprowadził narodową kadrę do ćwierćfinału mistrzostw Europy. To nie wystarczyło jednak w oczach ankietowanych dziennikarzy do utrzymania wyniku zbliżonego do ubiegłorocznej 13. miejsca.

W klasyfikacji znalazło się także miejsce dla trzeciego polskiego sportowca Polska Kamila Stocha. Skoczek narciarski zajął w głosowaniu 45. miejsce.