MKTG NaM - pasek na kartach artykułów

Budżet partycypacyjny, Warszawa. Rozpoczynają się przygotowania do składania projektów

Karolina Kowalska
Budżet partycypacyjny warszawa
Budżet partycypacyjny warszawa Wojciech Gadomski
Po raz drugi warszawiacy będą współdecydować o tym, na co zostaną wydane pieniądze z kasy miasta. Zanim rozpocznie się etap składania projektów, od czwartku, 8 stycznia będą spotkania, na których mieszkańcy wraz z przedstawicielami zarządów dzielnic będą mogli porozmawiać o priorytetach rozwojowych dla dzielnic.

W tej edycji budżetu stolica stawia na jeszcze większy dialog wszystkich stron – zarówno Urzędu z mieszkańcami i autorami projektów, jak i samych mieszkańców, którzy będą wybierali projekty po to, żeby były one jeszcze lepsze i lepiej odpowiadały na potrzeby warszawiaków. Dlatego bardzo ważną innowacją w drugiej edycji będzie dyskusja o priorytetach rozwojowych dzielnicy.

Już teraz Ratusz zaprasza mieszkańców do udziału w dyskusjach, które odbędą się od 8 do 16 stycznia w każdej dzielnicy. Podczas nich będzie można wymienić swoje opinie oraz porozmawiać z przedstawicielami władz poszczególnych dzielnic o działaniach aktualnie podejmowanych przez miasto. Spotkania mają służyć refleksji nad tym, w jakich obszarach są największe potrzeby na działania i jak pomysły mieszkańców na projekty do budżetu mogą na nie odpowiadać. Mieszkańcy będą mogli też usłyszeć o planach na działania inwestycyjne na terenie ich dzielnicy.

W drugiej edycji stołecznego budżetu partycypacyjnego środków do dyspozycji mieszkańców będzie więcej. Tym razem każda z dzielnic wyznaczyła od 1 do 2 proc. ze swojego budżetu. Ułatwieniem dla mieszkańców będzie możliwość zgłaszania projektów poprzez formularz internetowy. To rozwiązanie pozwoli na szybki i pełny dostęp do opisów projektów, a także na łatwiejszy kontakt pomiędzy autorami projektów i mieszkańcami. Ponadto, wprowadzona zostanie zmiana sposobu głosowania – z wyboru konkretnej liczby projektów na wybór projektów do wyczerpania określonej kwoty na dany obszar.

Zobacz także: Jak zachować się po załamaniu lodu?

Pierwszy etap budżetu – składanie projektów – rozpocznie się 17 stycznia i potrwa do 17 lutego. W marcu będziemy rozmawiać o złożonych projektach na specjalnych spotkaniach dla mieszkańców oraz na forum internetowym.

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Strefa Biznesu: Ceny złota na nowym, historycznym poziomie

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na blonie.naszemiasto.pl Nasze Miasto