Nasza Loteria NaM - pasek na kartach artykułów

Burger King zakończy działalność w Polsce? Słynna sieć fast foodów rozwiązała umowę na rozwój marki nie tylko w naszym kraju

OPRAC.:
Maciej Badowski
Maciej Badowski
Marka Burger King powstała w 1954 roku. Jest drugą co wielkości siecią szybkich restauracji z hamburgerami na świecie.
Marka Burger King powstała w 1954 roku. Jest drugą co wielkości siecią szybkich restauracji z hamburgerami na świecie. Piotr Hukalo/ Polska Press
Burger King Europe poinformował o rozwiązaniu umów z jej operatorem - spółką AmRest dotyczących rozwoju marki Burger King w Polsce oraz w Czechach, Słowacji, Rumunii i Bułgarii. Nie oznacza to jednak, że Burger King zniknie z naszego kraju. Faktem natomiast staje się to, że sieć nie będzie otwierała w Polsce kolejnych lokali.

Burger King nie będzie otwierał nowych lokali w Polsce
Burger King Europe rozwiązał od 1 lutego 2022 r. umowy z AmRest dotyczące rozwoju marki Burger King w pięciu krajach: Polsce,
Czechach,
Słowacji,
Rumunii,
Bułgarii.

Oznacza to, że w tych krajach nie będą powstawały nowe lokale.

– Burger King Europe GMBH poinformował o rozwiązaniu z dniem 1 lutego 2022 r. umów dotyczących rozwoju marki Burger King w Polsce, Czechach, Słowacji, Rumunii i Bułgarii – przytacza oficjalny komunikat AmRestu Money.pl.

„AmRest” zarządza w Polsce 45 restauracjami Burger Kingów. I te restauracje, zgodnie z podpisanymi umowami franczyzowymi, będą nadal funkcjonowały.

Przyczyny rozwiązania umów nie zostały podane. Żadna z firm, ani AmRest, ani Burger King nie udzieliły komentarza w tej sprawie.

Notowana na warszawskiej giełdzie spółka AmRest jako franczyzobiorca zarządza sieciami pod logiem:

  • KFC,
  • Pizza Hut,
  • Burger King,
  • Starbucks.

Łącznie to ponad 2 tys. restauracji.

Powstanie sieci Burger King

Jak informuje na swojej stornie spółka Amrest, marka Burger King powstała w 1954 roku. Jest drugą co wielkości siecią szybkich restauracji z hamburgerami na świecie. AmRest jest operatorem marki w 5 krajach regionu Europy Środkowej od 2007 roku.

Z kolei pierwszy lokal Burger Kinga w Polsce został otwarty w 1992 r. na Placu Zbawiciela w Warszawie.

Jeżeli chodzi o ciekawostki, to podano, że istnieje 220 różnych sposobów na przygotowanie Whoppera, czyli najbardziej znanej kanapki tej sieci.

Wiem co jem. Fast food czy kuchnia domowa?

Na to, co jedzą, najczęściej zwracają uwagę użytkownicy diet pudełkowych (85,1), na drugim miejscu znaleźli się respondenci preferujący domowe posiłki lub dania na wynos (59,96 proc,). Podium zamykają osoby stołujące się w restauracjach (58,9 proc.). Tuż za podium – sięgający po gotowe posiłki ze sklepu (43,7 proc.). Z drugiej strony, jakość jedzenia najmniej obchodzi klientów fast foodów (19,76 proc.).

- Z przeprowadzonych przez nas badań wynika, że największą popularnością w Polsce cieszą się posiłki domowe. Warto tu jednak zauważyć, że ich przewaga nie jest aż tak duża, jak można by się spodziewać – jako główną formę odżywiania wskazało je 53,4 proc. respondentów. Coraz popularniejsze stają się alternatywy: jak dieta pudełkowa czy jedzenie w restauracjach- tłumaczy w rozmowie ze Strefą Biznesu Gabriela Róg z Zespołu Analitycznego Maczfit.

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Jak działają oszuści - fałszywe SMS "od najbliższych"

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera

Materiał oryginalny: Burger King zakończy działalność w Polsce? Słynna sieć fast foodów rozwiązała umowę na rozwój marki nie tylko w naszym kraju - Strefa Biznesu

Wróć na blonie.naszemiasto.pl Nasze Miasto