Dzień Mózgu 2015 w SWPS, 21 marca godz. 11.00, ul. Chodakowska 19/31
Nauka o mózgu i o tym w jaki sposób myślimy jest jedną z najważniejszych współczesnych gałęzi nauki. I nie jest to tylko pusty frazes. Nauki o mózgu potrzebne są do tworzenia modeli sztucznej inteligencji, botów, które zasiedlają Internet pomagają nam w codziennym życiu. Nauka o mózgu pomaga też odkrywać przyczyny bardzo wielu chorób, takich jak schizofrenia czy choroba Alzheimera. W końcu gałęzie neuronauki to ogromny biznes, nie tylko farmaceutyczne, ale również technologiczny. O wielu aspektach tej fascynującej i niezwykle ważnej dziedziny będzie można dowiedzieć się podczas imprezy Dzień Mózgu, którą organizuje Szkoła Wyższa Psychologii Społecznej.
Zobacz też: Youngtimer Warsaw. Setki zabytkowych samochodów pojawią się w Warszawie
- Od tysięcy lat nasza cywilizacja rozwija się dzięki zaspokajaniu potrzeby ciekawości, czyli poznania. To z jej powodu zadajemy sobie pytania: „Czym jest umysł?”, „Jak to się dzieje, że w ogóle myślę?”, „Skąd się biorą emocje?”, „Dlaczego kłamiemy?”, „Czy można czytać myśli?”. Więcej o tym jak funkcjonuje mózg, co wiemy o neuronauce i jakie są jej najnowsze dokonania będzie można się dowiedzieć w sobotę 21 marca 2015 podczas tegorocznego Dnia Mózgu organizowanego w warszawskiej siedzibie SWPS - stwierdzają organizatorzy wydarzenia.
Dzień Mózgu organizowany jest przez Koło Neuronauki SWPS (Neurokognitywistyka) już po raz 10. Będzie to idealna okazja by poznać i porozmawiać ze studentami, doktorantami i kadrą dydaktyczną Neurokognitywistyki.
W części wykładowej wystąpią m.in: dr.hab. Piotr Francuz (prof. KUL), który opowie o tym, czym właściwie jest piękno z perspektywy naszego mózgu, dr. Agata Sobków (SWPS Wrocław), która wyjaśni dlaczego czujemy, że coś jest właściwe, zanim jesteśmy tego świadomi, czyli o potędze intuicji, dr Iwona Szatkowska (IBD PAN), która przedstawi całą prawdę o kłamstwie, podpartą badaniami z użyciem technik neuroobrazowania oraz Maciej Skorko (IP PAN) który omówi wpływ technologizacji na nasze mózgi, na przykładzie gier komputerowych.

Caritas Archidiecezji Warmińskiej wspiera zimą bezdomnych
Dołącz do nas na Facebooku!
Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!
Kontakt z redakcją
Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?