Nasza Loteria NaM - pasek na kartach artykułów

Parkomaty w Warszawie. W przyszłym roku wszystkie będą akceptować karty płatnicze

Karolina Kowalska
parkomaty na karty w warszawie
parkomaty na karty w warszawie MM Łódź
We wrześniu przyszłego roku wszystkie parkomaty w Warszawie będą przyjmować płatności kartami bankowymi. Zarząd Dróg Miejskich rozpoczyna wymianę parkomatów na urządzenia akceptujące wszystkie karty płatnicze.

Kierowcy parkujący w Strefie Płatnego Parkowania Niestrzeżonego już wkrótce nie będą musieli szukać drobnych po kieszeniach - nowe parkomaty będą akceptowały wszystkie karty płatnicze.

Zarząd Dróg Miejskich podpisał umowę na wymianę i obsługę 1450 starych parkomatów na nowoczesne urządzenia podobne do tych, które już pracują na warszawskich ulicach (240 sztuk ustawionych w 2012 r.). Do października 2015 r. wszystkie niebiesko-szare parkomaty zostaną zastąpione przez nowe urządzenia. Montaż pierwszej setki rozpocznie się w lutym. - W pierwszej kolejności postawimy je w centralnych rejonach miasta mówi Grażyna Lendzion, dyrektor ZDM. - Nowe parkomaty będą zasilane energią słoneczną, będą miały także klawiaturę umożliwiającą wpisywanie numeru rejestracyjnego samochodu.

W nowych urządzeniach płacić będzie można gotówką, kartami bankowymi i z wykorzystaniem telefonu komórkowego. W parkomatach będzie także możliwość dokonywania płatności za pomocą bankowych kart płatniczych niewymagających zatwierdzania transakcji kodem PIN (chipowych i zbliżeniowych poprzez system płatności PayPass i payWave). I tak jak w sklepie, kierowca przyłoży kartę w odpowiednie miejsce, a parkomat pobierze odpowiednią kwotę.

Nowe parkomaty nie będą akceptowały płatności Warszawską Kartą Miejską. Dlatego też stopniowo wygaszana będzie usługa płatności WKM za parkowanie. I tak, do 23 grudnia 2014 r. będzie można ładować opłaty za parkowanie na kartę miejską. Potem, do 23 lutego 2015 r. będzie można już tylko opłacać parkowanie korzystając z WKM. Od 9 marca w Punktach Obsługi Pasażera ZTM będzie można otrzymać zwrot pieniędzy niewykorzystanych na opłacenie za parkowanie.

Ile obecnie kosztuje parkowanie w Warszawie?

pierwsza godzina
- 3,00 zł
druga godzina

- 3,60 zł
trzecia godzina
- 4,20 zł
czwarta i kolejne - po 3,00 zł

Za odcinki czasu inne niż pełne godziny minimalna opłata wynosi 0,50 zł.

od 12 lat
Wideo

Inauguracja metro roweru

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na blonie.naszemiasto.pl Nasze Miasto