Nasza Loteria NaM - pasek na kartach artykułów

Przedszkola w Błoniu. Lista dostępnych placówek w roku szkolnym 2024/2025

Redakcja Strefy Edukacji
Redakcja Strefy Edukacji
Przedszkola w Błoniu. Gdzie zapisać dziecko?
Przedszkola w Błoniu. Gdzie zapisać dziecko? Lordn
Warto zadbać o rozwój dziecka jak najwcześniej. W tym celu możesz je zapisać do jednego z przedszkoli w Błoniu. Przejrzyj adresy placówek dostępnych w tym artykule. Przeczytaj także o tym, w jakim terminie rozpoczynają się rekrutacje i jakie kryteria brane są pod uwagę oraz jak bardzo istotne jest, by Twoje dziecko możliwie jak najwcześniej rozpoczęło lekcje funkcjonowania w grupie.

Spis treści

Ile lat może mieć dziecko, aby zostało zapisane do przedszkola?

Do przedszkola możesz zapisać dziecko, które w momencie rozpoczęcia roku szkolnego rocznikowo ma ukończone 3 lata. W niektórych przypadkach dopuszcza się, aby miało ukończone 2,5 roku, decyzję o tym może podjąć bezpośrednio placówka.

Kiedy prowadzone są rekrutacje w przedszkolach w Błoniu?

Procesy rekrutacyjne do przedszkoli prowadzone są na ogół w pierwszym kwartale roku, na przełomie lutego i marca. Jest to uzależnione od danej placówki. Przedszkola publiczne oraz niepubliczne mają różne zasady rekrutacji. W pierwszym wariancie ustalane są odgórnie i mają zapis w ustawie, te niepubliczne zaś ustalają zasady samodzielnie i w każdym z nich mogą wyglądać inaczej.

Jak wygląda rekrutacja i gdzie możesz znaleźć informacje o tym?

Placówki niepubliczne w Błoniu działają zgodnie z przepisami, które są określone w statucie i w oparciu o nie przeprowadzają rekrutację. Należy wypełnić formularz zgłoszeniowy. W większości przypadków o tym, czy dziecko zostało przyjęte decyduje kolejność, z jaką wpływały zgłoszenia. Następnie pierwszeństwo mają zazwyczaj maluchy, które chodziły do wybranej placówki już wcześniej. Mogą być też brane pod uwagę takie okoliczności, jak rodzeństwo uczęszczające do tego przedszkola. Informacje na temat rekrutacji na rok szkolny 2024/2025 uzyskasz na stronie internetowej lub bezpośrednio w sekretariacie.

Zapisy odbywają się poprzez platformy internetowe bądź w starej formie, a więc przekazanie formularza do sekretariatu placówki.

Informacje o rekrutacji na rok szkolny 2024/2025 w placówkach publicznych w Błoniu uzyskasz na ich stronach oraz na stronie urzędu miasta.

Kryteria rekrutacyjne w placówkach publicznych to między innymi:

  • niepełnosprawność kandydata
  • niepełnosprawność rodzeństwa kandydata
  • objęcie kandydata pieczą zastępczą

Szukasz zabawek? Sprawdź kody rabatowe EMPIK oraz promocje i zniżki w innych sklepach online!

Czy Twoje dziecko powinno chodzić do przedszkola w Błoniu?

Nauka w przedszkolu pozostaje ogromnie istotna dla rozwoju dziecka. Jej głównym celem jest przygotowanie go do rozpoczęcia nauki w szkole. Oprócz tego, dziecko chodząc do przedszkola nabiera umiejętności funkcjonowania w grupie. Dochodzi u niego do rozwoju w zakresie społecznym i związanym z emocjami. Uczy się tam, jak rozmawiać z innymi dziećmi i dorosłymi, mówić o swoich emocjach i potrzebach.

W przedszkolu maluch ma szansę nie tylko przygotować się na naukę w szkole, ale również wyszaleć podczas zabaw z rówieśnikami - zdradziła Dominika Słowikowska, psycholog.

Pozostaje to przestrzenią do rozwijania umiejętności z obszaru motoryki. Dzieci uczą się, jak samodzielnie umyć zęby, ubierać się, jeść, biegać, malować. Zabawa w większym gronie przyczynia się do przyswojenia podstawowych zasad, jak dzielenie się zabawkami, zabawa w zgodzie, empatyczne podejście do innych dzieci.

Przybory szkolne, które mogą się przydać Twojemu maluchowi

Materiały promocyjne partnera

Lista wizytówek przedszkoli w Błoniu

Poniżej znajduje się lista wizytówek przedszkoli. Być może jedno z nich okaże się najlepsze dla Twojego dziecka.

Izabelin B, 3 Maja 47
Dziekanów Leśny, Konopnickiej 65

Twoja wizytówka w Katalogu Firm

Docieraj do 3,7 mln użytkowników naszych serwisów dziennie

Dodaj firmę za darmo
Autopromocja

Szukasz dalej? Kliknij i przeglądaj wszystkie przedszkola w Błoniu

To warto wiedzieć

Okazje
od 7 lat
Wideo

Dzień pamięci - ZBRODNIA KATYŃSKA

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na X!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na X!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!
Wróć na blonie.naszemiasto.pl Nasze Miasto