Nasza Loteria NaM - pasek na kartach artykułów

Zmiany w szkole od 2024 roku. Podwyżki dla nauczycieli i zmiana podstawy programowej to nie wszystko. Jakie reformy w nowym roku?

Magdalena Konczal
Magdalena Konczal
Sprawdź, co będzie inne w nowym roku kalendarzowym
Sprawdź, co będzie inne w nowym roku kalendarzowym freepik
Zmiany w szkołach w 2024 roku to m.in. podwyżki dla nauczycieli i powrót wcześniejszych emerytur nauczycielskich, ale też zmiany w podstawie programowej. Poza tym obowiązywać będzie inny wzór świadectw dojrzałości i legitymacji szkolnych. W nadchodzącym roku kalendarzowym kolejna grupa czwartoklasistów otrzyma darmowe laptopy. Co z ograniczeniem lekcji religii? Sprawdź, jakie zmiany czekają edukację w kolejnym roku kalendarzowym.

Spis treści

Co wydarzyło się w 2023 roku w szkołach? Przypominamy

Zbliża się koniec roku kalendarzowego, niebawem uczniowie i nauczyciele udadzą się na zimową przerwę świąteczną. Pora więc na podsumowania minionego roku i spojrzenie w przyszłość. Przypominamy, że w 2023 roku w związku z podniesieniem pensji wszystkich sfer budżetowych, wzrosły także wynagrodzenia nauczycieli. Pierwszy raz uczniowie przystąpili do matury w nowej formule. Zmiany nastąpiły także w podstawach programowych przedmiotów: język polski (dodano do niej gry), techniki i języka łacińskiego.

Ponadto do szkół trafił nowy przedmiot (biznes i zarządzanie), który zastąpił podstawy przedsiębiorczości. Uczniowie klas czwartych otrzymali darmowe laptopy, a nauczyciele – bony na sprzęt komputerowy, a także nagrodę specjalną z okazji 250. rocznicy utworzenia KEN.

Jakie zmiany w edukacji w 2024 roku? Zobacz, co czeka uczniów i nauczycieli

Okazuje się, że wielu zmian w edukacji można spodziewać się także w 2024 roku. Nauczyciele zastanawiają się, czy ich pensje wzrosną, a także, na jakich zasadach powracają wcześniejsze emerytury. Warto wspomnieć też o tym, że nauczyciele wychowania fizycznego obowiązkowo przeprowadzać będą testy sprawnościowe.

Sprawdź w galerii, jakie zmiany czekają szkoły w nadchodzącym roku kalendarzowym:

Przypominamy też, że od 8 grudnia 2023 roku do szkół weszła ważna zmiana dla dyrektorów – chodzi o dane wprowadzane do systemu informacji oświatowej.

Które dni będą wolne w 2024 roku w szkole?

Przypominamy, że w kolejnym roku kalendarzowym, a więc w 2024 roku dniami wolnymi od szkoły są:

  • 1 stycznia: Nowy Rok (poniedziałek);
  • 15 stycznia 2023 – 25 lutego 2024: ferie zimowe (różne terminy w zależności od województwa);
  • 28 marca – 2 kwietnia 2024: wiosenna przerwa świąteczna (czwartek-wtorek);
  • 1-3 maja 2024: majówka (środa-piątek);
  • 7-9 maja lub 14-16 maja: egzaminy (w pierwszym przypadku wolne mają uczniowie chodzący do szkół ponadpodstawowych, którzy nie zdają matury, a w drugim – uczniowie szkół podstawowych, którzy nie przystępują do egzaminu ósmoklasisty);
  • 30 maja 2024: Boże Ciało (czwartek);
  • 22 czerwca – 31 sierpnia: wakacje.

W roku szkolnym 2023/2024 dniami wolnymi będą m.in. 1 listopada 2024 (piątek), 11 listopada (poniedziałek), a także zimowa przerwa świąteczna, która przypada pod koniec grudnia.

od 7 lat
Wideo

Dzień pamięci - ZBRODNIA KATYŃSKA

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na X!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na X!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera

Materiał oryginalny: Zmiany w szkole od 2024 roku. Podwyżki dla nauczycieli i zmiana podstawy programowej to nie wszystko. Jakie reformy w nowym roku? - Strefa Edukacji

Wróć na blonie.naszemiasto.pl Nasze Miasto