Nasza Loteria NaM - pasek na kartach artykułów

Przerażające wizje Nostradamusa na 2024 rok dotyczą również Polski! Głód i bieda to tylko początek

Anna Moyseowicz
Anna Moyseowicz
Zwolennicy Nostradamusa twierdzą, że część jego przepowiedni się sprawdziła. Miał on przewidzieć między innymi rewolucję francuską.
Zwolennicy Nostradamusa twierdzą, że część jego przepowiedni się sprawdziła. Miał on przewidzieć między innymi rewolucję francuską. Mary Evans Picture Library/Mary Evans Picture Library/East News
Kryzys ekonomiczny, wojna, bieda i głód – przepowiednie Nostradamusa na ten rok nie niosą pozytywnych wieści. Wyjątkiem jest wynalezienie istotnego lekarstwa, choć to jedyna informacja spośród potopu zatrważających zapowiedzi. „Prorok zagłady” pięć wieków temu spisał księgę przepowiedni. Wciąż badacze próbują je interpretować i przypisywać do miejsc i bieżących wydarzeń na świecie. Co czeka ludzkość w 2024 roku?

Spis treści

Nostradamus, choć żył 500 lat temu, do teraz słynie z wizji, jakie po sobie pozostawił. O proroctwach mistyka, astrologa, ale też medyka, aptekarza i doradcy Katarzyny Medycejskiej, królowej Francji, mówi się na całym świecie. Jego zwolennicy uważają, że przewidział takie wydarzenia, jak rewolucja francuska, Wielki Pożar Londynu, rządy Adolfa Hitlera, zabójstwo prezydenta Kennedy'ego czy też ataki terrorystyczne na World Trade Center.

Czytaj też: Ataki w Europie i ogromny kryzys. Przepowiednie Baby Wangi na 2024 rok. Zobacz, co zapowiedziała słynna mistyczka

Księga przepowiedni Nostradamusa

Nostradamus pozostawił po sobie „Les Prophéties”, czyli księgę przepowiedni. Znajdują się w niej 942 wróżby w formie czterowierszy, pogrupowane po 100 centurii. 4780 wersów jest w znacznej części zaszyfrowanych za pomocą tzw. zielonego języka, który rozumieli jedynie wtajemniczeni. Ich tematem przewodnim jest inwazja islamu ze wschodu i południa na Europę. Wizje te mogły powstać pod wpływem ówczesnych podbojów Imperium Osmańskiego.

Jeśli miałbym opowiedzieć o przyszłych wydarzeniach, zwolennicy królestw, partii, religii i wspólnot wyznaniowych uznaliby to za tak niesłychane, że nie omieszkaliby próbować opóźnić o stulecia tego, co nieuniknione – jak podaje Rzeczpospolita, pisał Nostradamus w liście do syna Cezara, usprawiedliwiając częściowe zaszyfrowanie swoich wizji.

Nostradamus opisał w swoim dziele takie wydarzenia, jak powodzie, trzęsienia ziemi, wojny, bitwy czy też plagi, ale swoich przepowiedni nie datował, stąd próby przyporządkowywania ich przez badaczy do poszczególnych osób i miejsc.

Nostradamus był astrologiem i to na astrologii polegał. W liście do syna opisał metodę uporządkowania swoich wizji:

W oparciu o boskie nadnaturalne natchnienie wyodrębniam pojedyncze miejsca według ich specyfiki. Potem łączę owe miejsca z niebiańskimi znakami. Podobnie określam okresy czasu, dla których charakterystyczny jest okultyzm, mocą łaski i siły potęgi Boga. W jego obecności od zawsze łączą się trzy czasy: „ponieważ przecież wszystko obnażone i otwarte znajduje się przed twymi oczami, o Panie!”, przy czym stosuję teorię obiegów planet do przeszłych, teraźniejszych i przyszłych przyczyn – podaje Wikipedia.

Zatrważające zapowiedzi na 2024 rok. Przepowiednie Nostradamusa

Eksperci badają przepowiednie mistyka, chcąc dowiedzieć się, które z nich miały dotyczyć 2024 roku. Te wizje obejmują ustąpienie króla Karola III z tronu, problemy klimatyczne czy też wielką wojnę.

Co zapowiada Nostradamus?

  • Mistyk pisał o „wyparciu króla wysp”. Nie podał konkretnej osoby, lecz przypuszcza się, że mowa o królu Wielkie Brytanii. Ma on zostać „wypędzony siłą” oraz zostać zastąpiony przez „tego, który nie będzie miał znamion króla”.
  • Papieża ma zastąpić jego młodszy następca. Zwierzchnik kościoła katolickiego będzie bardzo stary i umrze, a na jego miejsce „wybrany zostanie Rzymianin w odpowiednim wieku”. Nostradamus twierdzi też, że nowy papież osłabi władzę i będzie panował przez bardzo długi czas.
  • Nostradamus przewidział susze oraz powodzie.
  • Francuz ostrzegał przed ogromnym głodem, który ma być spowodowany zarazą.
  • Nostradamus pisał, że „czerwony przeciwnik zbladnie ze strachu, zastraszając z wielkiego Oceanu. Przez przeciwnika rozumie się komunistyczne Chiny. Przepowiednia może dotyczyć konfrontacji tego kraju z NATO.
  • We Włoszech rozpocznie się kryzys ekonomiczny, który rozprzestrzeni się na resztę Starego Kontynentu.
  • Za kryzysem ekonomicznym pójdą bieda i głód.
  • Jest też dobra informacja. Zostanie wynaleziony sposób na przedłużenie młodości, nie wiadomo jednak, jaką przybierze formę.

Kim był Nostradamus? Nie tylko mistyk, ale też lekarz

Michel de Nostredame urodził się w 1503 roku w Saint-Remy. Jego dziadek zajmował się medycyną i astrologią, starał się kształcić wnuka, ucząc go języków obcych czy przepowiadania przyszłości na podstawie astrologii. Nostradamus uczył się w Awinionie. Jako 16-latek rozpoczął studia z zakresu filozofii i medycyny. Po wybuchu dżumy i po uzyskaniu licencjatu Nostradamus przerwał naukę i zaczął pomagać ludziom dotkniętym zarazą. Zalecał wszystkim higienę, wietrzenie pomieszczeń, zabijanie gryzoni, czyszczenie ścian octem, zmianę pościeli. Wykorzystywał też zioła i wykonane przez siebie leki. Choć nie dysponował antybiotykami, opanował dżumę na terenie, na którym działał. Dzięki swoim metodom zyskał dobrą sławę. Wrócił na uczelnię i otrzymał tytuł doktora.

Otworzył praktykę lekarską, a ze względu na krytykę wielu zabiegów, jak upuszczanie krwi, nie cieszył się sympatią kolegów po fachu.

Po śmierci żony i dzieci przeprowadził się do Marsylii. Tam również walczył z dżumą, a po zarazie zamieszkał w Salon-de-Provence. Ożenił się po raz drugi i doczekał sześciorga dzieci.

Pewnej nocy Nostradamus spalił wszystkie swoje zapiski. Ten moment uważa się za narodziny jego jako mistyka. Mężczyzna popadł w trans, a w późniejszych latach, między innymi przy pomocy zabiegów halucynogennych, jeszcze wielokrotnie miewał wizje.

Po przewidzeniu śmierci króla Francji Henryka II i spełnieniu się przepowiedni, Nostradamus miał wsparcie w królowej Katarzynie Medycejskiej, został nawet jej doradcą. Poparcie królowej chroniło go przed wieloma niebezpieczeństwami, między innymi ze strony kościoła.

Masz okazję na szczęście

od 7 lat
Wideo

Jak głosujemy w II turze wyborów samorządowych

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Materiał oryginalny: Przerażające wizje Nostradamusa na 2024 rok dotyczą również Polski! Głód i bieda to tylko początek - Strona Kobiet

Wróć na blonie.naszemiasto.pl Nasze Miasto